Diafon Tamiri

Diafon Ustası 0544 945 01 70

Görüntülü Diafon Fiyatları Ankara

Multitek Görüntülü Diafon Fiyatları

Audio Diafon Fiyatları

Villa tipi, apartman  ve site tipi olarak 3 gruptan oluşmaktadır.

Apartman ve siteler için daire başı görüntülü diafon fiyatları  300-700 tl arasıdır.

Villa tipinde ise bu rakam kullanılan dış takım ve iç takım sayısı standart olmak şartı ile 1500tl -2500tl arası değişmektedir.

Audio diafon iletişim numarası

Audio Elektronik San. ve Tic. A.Ş. Esenkent Mah. Baraj Yolu Cad. No: 26 34776 Ümraniye – İstanbul – TÜRKİYE Tel: + 90 216 527 46 71 Faks: + 90 216 527 46 80 e-mail: info@audio.com.tr www.audio.com.tr

Piyasada Kullanılan Diafon Markaları

  • Netelsan Görüntülü Diafon Sistemleri,
  • Audio Görüntülü Diafon Sistemleri,
  • Nade Görüntülü Diafon Sistemleridir.
  • Multitek Görüntülü Diafon Sistemleri,
  • Mas İnterkom Görüntülü Diafon Sistemleri,

Görüntülü Diafon Bağlantısı Nasıl Yapılır

Diafon Sistemleri

Diafon sistemleri ile eve gelen misafirler ile eve girmeden iletişim kurmak mümkündür. Üstün özellikleri nedeni ile ve sağladığı güvenlik unsurları nedeni ile diafon sistemleri tercih edilmektedir. Yeni ev inşaatlarında artık kolay montaj imkânından dolayı diafon sistemleri tercih edilmektedir.

Dış kapıya gelen ve evinizin ziline basan kişinin sesini ya da görüntüsünü eve ileten sistemlere verilen isim olan diafon sistemleri güvenlik açısından oldukça önemlidir. Kapınıza gelen kişinin kim olduğunu bilmeden kapıyı açmak önemli bir güvenlik sorunudur. Bu sorunu aşmak için teknoloji diafon sistemleri ile çözüm üretmiştir. Bu sistemlerin farklı boyutlarda olan çeşitleri vardır. Ayrıca gelişen teknolojinin bir sonucu olarak farklı özelliklerde diafon sistemleri bulunmaktadır.

Diafon sistemlerinin kurulumu oldukça basit olduğundan dolayı birçok insan bu cihazları tercih etmektedir. Kurulumunun kolaylığının yanı sıra kullanmasının da oldukça basit olması nedeni ile birçok evde ve işyerinde tercih edilmektedir. Evlerde ve işyerlerinden tam bir güvenlik sağlamak amacı ile tercih edilen diafon sistemlerini artık her evde ya da işyerinde rahatlıkla görebilmemiz mümkündür.

Görüntülü Diafon Fiyatları Ankara

Görüntülü Diafon

Diafon sistemlerinin bir sürü farklı çeşidi vardır. Bu çeşitlerden birisi de görüntülü diafon sistemidir. Bu sistemde gelen kişinin görüntüsü canlı olarak karşı tarafa aktarılır. Bu sistemleri güvenlik amacı ile kullanabilmek mümkündür. Bunun yanında bu sistemler aynı zamanda önemli bir iletişim kanalı olabilmektedir.

Özellikle çok sayıda dairenin olduğu sitelerde farklı ana binalar arasında iletişimi sağlamak için de görüntülü diafon tercih edilmektedir. Görüntülü diafon sağladığı kolaylıklar ve kolay kurulum imkânı ile ev sahiplerinin ve iş yeri sahiplerinin ilgisini çeken bir üründür. Farklı ebatlarda bulunabilen bu ürün aynı zamanda siz evde yok iken gelen misafirlerin görüntülerini de kaydederek gelen ziyaretçilerinizin bir listesini tutabilir.

Birçok insan gelen ziyaretçinin yüzünü görmeden kapıyı açmak istemez. Bu nedenle de eskiye oranla daha fazla sayıda evde ve işyerinde görüntülü diafon tercih edilmektedir. İnsanların iletişim ve güvenlik ihtiyaçlarını basit bir şekilde çözen görüntülü diafon sistemlerinin farklı model ve markaları olmaktadır. Farklı model ve markalar aynı zamanda farklı teknolojik özellikler ile ön plana çıkmaktadır. Bazı diafon sistemlerine internet üzerinden erişerek yerinizden kalkmadan kapıyı açabilmeniz mümkün olabilmektedir.

Sesli Diafon

Sesli diafon, diafon sistemlerinin en ilkel halidir. Çaycılarda gördüğümüz bas konuş tarzı diafon ürünlerinin evler ve işyerleri için tasarlanmış halidir. Bu diafon sistemleri görüntülü sistemlere nazaran daha basit olduğundan daha ucuza gelmektedir. Bu nedenle de görüntülü sistemlere nazaran daha fazla yerde halen kullanılmaktadır.

Sesli diafon cihazının bazı kusurları nedeni ile genellikle görüntülü diafon kullanılsa da birçok açıdan özellikle maliyet açısından halen sesli diafon sistemleri daha yaygın olarak kullanılmaktadır. Birçok daireden oluşan site tarzı yapıların inşa aşamasında maliyetleri kısmak amacı ile sesli diafon sistemleri tercih edilmektedir. Sesli diafon sistemleri farklı boyutlarda satılan ve montajı oldukça basit olan teknolojik aletler olarak hayatımızda önemli bir yer tutmaktadır. Birçok ev sahibi ve işyeri sahibi halen görüntülü diafon yerine daha istikrarlı çalıştığından dolayı sesli diafon sistemlerini tercih etmektedir.

Sesli diafon sistemleri ev ve işyerlerinin dışında iletişim amaçları nedeni ile çeşitli resmi ve özel kurumlarda da kullanılmaktadır. Bina içerisinde hızlı bir iletişim imkânı sunan sesli diafon örneklerine birçok yerde rastlamak hala mümkündür. Uygun maliyetli olması, kolay monte edilmesi gibi özellikleri ile ön plana çıkan bu ürünlerin sağladığı avantajlar kendilerini vazgeçilmez kılmıştır. Her binada görüntülü diafon sistemlerine rastlamak mümkün olmasa da uygun maliyeti nedeni ile neredeyse her binada sesli diafon sistemlerine rastlayabiliriz.